Sitronkrempaidagen
Sitronkrempaidagen er i dag, men jeg har ikke denne paien på bloggen. Jeg har derimot en nydelig sitronkrem, som kan brukes på brødskiva, til kaker, dessert og sikkert mye mer også. Du finner oppskrift på sitronkrem her.
Mat, drikke, reiser og interiør
Bloody Marydagen markeres i USA i dag. Bloody Mary er en populær frokostdrink. Jeg liker godt å få et glass av den på flyturer, av en eller annen grunn. Fargen ligner på blod og drinken er oppkalt etter Englands første regjerende dronning, som er ansett som ganske blodtørstig, etter at hun dømte ca. 300 mennesker tilFortsett å lese "Bloody Marydagen"
Sudans uavhengighetsdag feires i dag til minne m frigjøringen fra Storbritannia og Egypt i 1956. Folk kler seg i flaggets farger, som er rødt, hvitt, grønt og svart denne dagen. Sudans mattradisjoner er en blanding av arabiske, nubiske, egyptiske, tyrkiske og levantinske mattradisjoner. Mange av matrettene har eksistert i tusenvis av år. De spiser myeFortsett å lese "Sudans uavhengighetsdag"
Haitis uavhengighetsdag feires 1. januar hvert år, som en markering av løsrivelsen fra Frankrike i 1804. Som et karibisk land, er Haitis mattradisjoner kreolsk og er påvirket av en blanding av afrikanske, franske, spanske, arabiske tradisjoner i tillegg til Taíno (urfolkene i Karibia) sine tradisjoner. Du finner oppskrifter fra Karibia her. Om du vil abonnereFortsett å lese "Haitis uavhengighetsdag"
Buffetdagen feires i Australia i dag. Buffet kan være alt fra store, flotte matarrangementer til at venner møtes og alle lager med seg noe, som settes frem og deles. Om du har lyst til å lage en buffet, kan du finne inspirasjon HER.